Refik Kurukız 3’üncü kez Şalpazarı Belediye Başkanı seçildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turgay İKİNCİ-Şalpazarı

Cumhur İttifakı MHP Şalpazarı Belediye Başkan Adayı Refik Kurukız 2.619 oy olarak seçimi kazandı. En yakın rakibi İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Beldüz ise 2.564 oy aldı. Yeniden RP Adayı Fatih Yılmaz 2.143 oy, BBP Adayı Necati Selvitop 481, DP Adayı Metin Günay 385, CHP Adayı Mustafa Bayram 291, SP Adayı Ahmet Kıran 147 ve Zafer Partisi Adayı olarak yarışa katılan Bumin Kaan Soylu da 55 oy aldı.

Refik Kurukız Şalpazarı Belediye Başkanlığı’na 3’üncü kez kazanırken, Mehmet Muhcu (MHP-Kontenjan), Ahmet Yüksel Gülay (MHP), Mustafa Cüre (İYİ Parti). Sezgin Kayar (MHP), Hüseyin Yanık (Yeniden Refah Partisi), Hasan Karabayır (İYİ Parti), Emine Atalar (MHP), Mustafa Özendi (MHP), Zafer Demirci (Yeniden Refah Partisi), Songül Atalay (İYİ Parti) ve Ahmet Tulumen (MHP) Belediye Meclisi Üyesi seçildiler.

Kaldığımız yerden devam ediyoruz

Geç saatlere kadar AK Parti Şalpazarı İlçe binasında seçim sonucunu bekleyen, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP İlçe Başkanı Mustafa Koç, partililer ve Cumhur İttifakı taraftarları Refik Kurukız‘ın yarışı önde tamamladığının açıklanmasından sonra alkış tufanıyla sevinç gösterisinde bulundular. Seçim zaferi sonrası önce parti binasında ardından da 15 Temmuz Meydanı’nda konuşma yapan Belediye Başkanı Refik Kurukız, “Emeği olan tüm gençlerimize, tüm kadın kollarımıza, tüm büyüklerimize, AK Parti İleç Başkanııza, MHP İlçe Başkanımıza, Ülkü Ocaklarımıza, Yavuz’umuzdan, Dereköy Gençliğimize, Sugörenli Eda’mızdan hepsine teşekkür ediyorum. Bize yakışan sağduyu. Biz seçim aldık diye sevinmeyiz. Biz Beytülmalı korumak için aday olduk. İnandığım bir yol var, o inandığım yolun yolcusuyum. Seçime her türlüsüne hazırım. Bu millet neyi karar verirse, Rabbim neyi yazdıysa o dur. Kaderin ötesine geçilemiz.” diye konuştu. Yoğun tezahüratlar altında konuşmasını sürdüren Refik Kurukız, “Biz Cumhur İttifakıyız, bizim farkımız sağduyu. Biz Türk Milliyetçisiyiz. Kesinlikle sakin, öteki arkadaşlara da saygımız olacak. Herkes emek verdi. Her partiye saygılıyız. seçim almiş havasıyla beraber hareket etmeyeceğiz. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Allah yolumuzu bahtımızı açık eylesin. Bu İlçede daha yapacak çok işimiz var. Sizlerle beraber verdiğimiz her sözü tek tek kovalayacağız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir