logo

23 Ağustos 2019

Cengiz Karaman MSB’deki yeni görevine başladı

15 Ağustos 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan hemşehrimiz Cengiz Karaman yeni görevine başladı.

Bir süreden beri Milli Savunma Bakanlığı (MSB) İdari İşler Daire Başkanlığı görevini yürüten Cengiz Karaman, Dorukkiriş Mahallemizden olup, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman‘ın da kardeşi.

Cengiz Karaman kimdir ?

1977 yılında Trabzon’un Şalpazarı İlçesinde doğdu.

İlkokulu Dorukkiriş Köyü İlkokulunda, ortaokulu Vakfıkebir İmam Hatip Ortaokulunda bitirdi. Lise eğitiminin ilk 3 yılını Vakfıkebir İmam Hatip Lisesinde, son sınıfını ise Rize İmam Hatip Lisesinde 1996 yılında tamamladı. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden 2002 yılında mezun oldu.

Çalışma hayatına 2002 yılında Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde başladı. Sırayla; Adilcevaz, Tatvan ve Sultanbeyli’de öğretmenlik yaptı. 2009 yılından itibaren sırayla; Sancaktepe ve Maltepe’de okul yöneticiliği yaptı. 2014 yılında Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Başarılı çalışmalarından dolayı Teşekkür Belgesi, Aylıkla Ödüllendirme, Başarı Belgesi ve Üstün Başarı Belgesi gibi çeşitli ödüller almıştır.

2014 yılında Üsküdar Belediyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak çalışmaya başladı.

İçişleri Bakanlığının 17.11.2015 tarihli atama kararıyla Düzce İl Göç İdaresi Müdürü olarak atandı. Buradan MSB İdari İşler Daire Başkanlığı görevine atanan Cengiz Karaman‘ın yeni görevi ise MSB Personel Genel Müdür Yardımcılığı oldu.

Hemşehrimiz Cengiz Karaman‘ı tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ