Osman, Mustafa ve Muharrem Kasap‘ın babaları; AK Parti Trabzon İl Genel Meclisi eski Üyesi Muzaffer Kasap‘ın amcası Hacı Hafız Osman Kasap 5 Ağustos 2018 Pazar sabah saat 09.00 sıralarında bir süreden beri kanser teşhisiyle tedavi gördüğü Trabzon Kanuni Araştırma Hastanesi’nde vefat etmişti.

84 yaşında vefat eden 8 çocuk babası Hacı Hafız Osman Kasap yıllarca Osmanuğu ve Kadırga’da bakkal işletmeciliği yapmıştı. Çevresinde “Yağcı Hacı” diye de tanınan Hacı Hafız Osman Kasap 6 Ağustos Pazartesi günü mahşeri bir kalabalıkla son yolculuğuna uğurlandı.

Geyikli Belen Camii’nde öğle namazından sonra cenaze namazı için saf tutan cemaat cami avlusuna güçlükle sığdı. Samsun eski Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk cenazede yaptığı konuşmada, Hacı Hafız Osman Kasap‘tan övgüyle söz etti. Cenaze namazında; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bazı İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüleri, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran‘ın da aralarında bulunduğu yüzlerce kişi saf tuttu.