turkmen yuksekokul

Şalpazarı’na modern bir Yüksekokul binası yaptıran Üsküdar Belediye Başkanı hemşehrimiz Av. Hilmi Türkmen, Yüksekokul talebinin YÖK’ün onayı ile resmen kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Yüksekokul Şalpazarımız için yeni bir sayfa olacaktır. İlçemize ve Ülkemiz gençliğine hayırlı olsun” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen, “Şalpazarımız’a Yüksekokul talebimiz KTÜ Rektörlüğü’nün resmi müracaatı ve YÖK’ün onayı ile resmen kabul edilmiştir. İnşallah binamızı hızla tamamlayıp bu yıl öğrenci almayı hedefliyoruz” diye konuşarak şunları söyledi:

“KTÜ Rektörü Prof.  Dr. Sn. Süleyman Baykal ile bizzat yaptığımız görüşmede Yüksekokulun öğretim elemanı ve idari kadrosunun bir an önce onaylanıp ataması yapılınca,  hızlıca 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitime başlanacağını ifade ettiler. Bu durum bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Yüksekokul Şalpazarı’na canlılık getirecek

Söz konusu Yüksekokul Şalpazarımız için adeta yeni bir sayfadır. Açılacak olan bölümlere bakınca Şalpazarılı gençlerimizin de tercih edebileceği ve mezuniyetlerinden sonra rahatça istihdam edilebilecekleri bir eğitim alacaklardır. Meslek Yüksekokulu Şalpazarımızın ekonomik,  sosyal ve kültürel gelişimi açısından da son derece önemlidir ve özellikle İlçe esnafı için ticari hareketliliği artıracağı kanaatindeyim. Daha şimdiden öğrenciler için yurt ihtiyacına cevap verebilecek özel yurtlar pansiyonlar düşünülmelidir.

Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu kalıcı eser ve hizmette bizim de katkımızın olmasını nasip eden Allah’a hamd ediyorum şükrediyorum.  İnşaallah tamamlamayı ve açılışını görmeyi Allah hepimize nasip etsin. İlçemize ve Ülkemiz gençliğine hayırlı olsun.”