meclis2

Şalpazarı Belediye Meclisi bugün 2 konunun görüşülüp karara bağlanması için Saat 11.00’da olağanüstü toplandı. Konulardan biri Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız‘a, İller Bankası A.Ş.’den, kamulaştırma ve bazı altyapı hizmetlerinde kullanılmak üzere 15 milyon TL’ye kadar kredi alınması için yetki verilmesi, diğeri ise Şalpazarı Belediyesi bünyesinde bir şirket kurulmasıydı.

Belediye Meclisi’ndeki toplantıya katılan AK Partili; Muzaffer Şekerci, Yaşar Karagöz, İlyas Oğuzoğlu, Fatih Yılmaz ve Mehmet Muhcu, Belediye Başkanı Kurukız‘a Şalpazarı Belediyesi’ni borçlandırma yetkisini reddetti. Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olan oylama, MHP’li Üyeler; Hasan Karabayır, Osman Buğaz, Ali Bayram, Mustafa Özendi, Ahmet Kıran ve Refik Kurukız‘ın oylarıyla kabul edilerek Meclis’ten geçti.

Şalpazarı Belediyesi bünyesinde ŞALBEL LTD ŞTİ adıyla bir şirket kurulmasıyla ilgili diğer gündem maddesi de Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. Toplantıya AK Partili Belediye Meclisi Üyesi Muzaffer Bayraktar ise katılmadı.