topkara-belediyeye-veryansin-etti

AK Parti Ocak Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda bir konuşma yapan İlçe Başkanı Murat Topkara, Şalpazarı Belediyesi’nin, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile geçen ay karla mücadele edilerek vatandaşların mağdur edilmediğini söyledi. Başkan Topkara şöyle dedi:

Karla mücadelede Büyükşehir Belediyemizin katkısı çok büyük

“Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Şalpazarı İlçe Belediyesi’ne önceki yıllarda olduğu gibi yakıt desteği sağladı. İş makinelerinin zincir ve diğer malzemeleri, bakım onarımları Büyükşehir Belediyemizden karşılanıyor. Şalpazarı’na biliyorsunuz 2 defa kar yağdı.İlçe Belediyesi ile birlikte karla mücadele çalışması yürütülerek vatandaşlara hiç sıkıntı yaşatılmadı. Bundan sonra da karla mücadele aynı şekilde sürdürülecek. Belediye Meclisi Üyelerimiz bunları biliyor. Büyükşehir Belediyemizin makine, yakıt, araç-gereç bakım-onarım desteğinin vatandaşlarımıza anlatın”

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Şalpazarı Belediyesi’nin, “4 Milyon liralık Dere içine belediye binası projesini” de kendisine özgü üslubuyla eleştirdi:

Projenizin ayağı yere sağlam bassın

“Şalpazarı’na yeni belediye binası yapılması için bizim de Milletvekillerimizin destekleriyle bir proje onaylatıldı. Bunun için 3 milyon 800 bin TL. dolayında ilk 2 yılı ödemesiz kredi çıkartıldı. Ancak buraya yapılacak olan belediye binası Şalpazarı’na yakışır bir nitelikte olması lazım. Derenin içine yapılacak olan bir belediye binasının ben Şalpazarı’na bir faydasının olacağına ben şahsen inanmıyorum.  Eğer belediye binası yapılacaksa bu Şalpazarı’nın en güzel yerine yapılması lazım. Bu binanın bir protokol yolu olması lazım. İlerde başbakan, bakan, milletvekilleri, vali, kaymakam oraya nereden gidecek, nereden gelecek. Derenin içine yapılacak olan yatırımın çok verimli, faydalı olacağına, belediyenin de orada hizmet verebileceğine ben inanmıyorum. Benim önerim, Şalpazarı’nın en iyi yerine yapılması yönünde. Derenin içinde belediye binası olmaz  arkadaşlar. Bunu basın aracılığı ile kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Gerekirse çarşı içinden arsa alınsın, kamulaştırma yapılsın. Yapılacak projelerin ayağının yere sağlam basması lazım”