huseyin-gulay

Dün gece Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde 70 yaşında vefat eden 8 çocuk babası emekli Öğretmen Hüseyin Gülay Turalıuşağı Mahallesi’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından ebediyete uğurlandı.

“Ali Hoca” olarak tanınan Hüseyin Gülay’ın cenazesine çok sayıda meslektaşının yanı sıra AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara da katıldı.

huseyin-hoca-cenaze

Öğrenimi sırasında, “Şimşek Ali” olarak iz bırakan merhum Emekli Öğretmen  Hüseyin Gülay Muş’un Malazgirt İlçesi Çayırdere Köyü İlkokulu’nda öğretmenliğe başladı. Hüseyin Gülay buradan Erzincan’a ve daha sonra Trabzon’un Arsin İlçesi’ne geldi. 1979 yılında memleketi Turalıuşağı Mahallesi İlkokulu’na tayin olan ve halk arasında,  “Ali hoca” olarak bilinen Hüseyin Gülay 1 yıl kadar önce yakalandığı amansız kanser hastalığı nedeniyle KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

gulay

Emekli Öğretmen Hüseyin Gülay Tıp Fakültesi’nden Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ne getirildikten birkaç saat sonra hayata veda etti. Menhum Hüseyin Gülay’a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.