cesarettin-karagul

Şalpazarı’nda geçen 8 Temmuz’da meydana gelen selden sonra;  Geyikli, Doğancı ve Simenli Mahallelerinde hasarlar meydana gelmişti. Simenli Mahallesi sakinlerinden Cesarettin Karagül (48), Yenimahalle mevkiindeki evinin yolunda ırmaktaki büzün tıkanması sonucu su akarının tahrip ettiği yolda hasar tespiti yapılmasına rağmen 2 buçuk aydır sorunun çözülmediğini söyledi.

cesarettin-yolda2

Çiftçilik ve elektrik ustalığı yaparak geçimini sağlayan 7 çocuk babası Cesarettin Karagül, “Arabamla Yenimahalle mevkiinde yeni yaptırdığım evime inşaat malzemesi götüremiyorum. Benimle birlikte Erol Kahraman ve Osman Yanar adlarındaki hane sahipleri de mağdur.  2 buçuk aydır Şalpazarı Belediyesi’ne gidip-geldim. 4 defa Başkan Refik Kurukız ile görüştüm. Ödenek yok, yapacağız, bakacağız dedi. Araba tut, git Trabzon’dan büz al getir ben makine gönderip attırırım dedi. Başkan Yardımcısı Hasan Karabayır ile de görüştüm. O da bakarız, yaparız dedi. Yolumuzu döşerken, İlçe Belediyesi bir araba verdi. 1.200 TL verip bir kamyon da ben kiraladım. 7 bin TL’ye evime yol vurdurdum. Vatandaş olarak Belediyenin görevini ben yapıyorum. Ben yolumu kendim yaptıracak, büzü kendim alacaksam, Belediye ne iş yapacak?” diye konuştu.

cesarettin-yolda

“Afet sonrası bizim yolda hasar tespiti yapıldı. 2,5 aydır yola 7 metrelik büz atılmasını bekliyoruz. Çevreden duyduğuma göre afet için Şalpazarı Belediyesi’ne ödenek gelmiş.  Durumu AK Partili Belediye Meclis Üyelerine de söyledim çözüm bulamadım. Sonunda AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta‘ya görüntülü olarak ilettim. Ayrıca BİMER’i de arayarak şikayetimi bildirdim. ” diyen Cesarettin Karagül; “Simenli’de MHP’ye oy çıkmadığı, AK Parti’ye yüzde 94 oy çıktığı için mi cezalandırılıyoruz ?” sordu.

Cesarettin Karagül, yol mağduriyetiyle ilgili paylaşımlarından sonra Başkan Kurukız'ın kendisini sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından engellediğini söyledi. Karagül kendi hesabından Başkan Kurukız7a şöyle gönderme yaptı: Engelendik unutmayin vatandaşın engeli daha önemli çoruh nehrini bir kişi engelliyemez
Cesarettin Karagül, yol mağduriyetiyle ilgili paylaşımlarından sonra Başkan Kurukız’ın kendisini sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından engellediğini söyledi. Karagül kendi hesabından Başkan Kurukız’a şöyle gönderme yaptı: Engelendik unutmayin vatandaşın engeli daha önemli Çoruh nehrini bir kişi engelliyemez