hidromek bayrami

Türkiye Belediyeler Birliği’nden Şalpazarı Belediyesi’ne hibe edilen 250 bin TL değerindeki Hidromek iş makinası, “Bakan Soylu’dan Şalpazarı’na Hidromek” başlıklı haberimizden sonra İlçede gündeme oturdu. Öyle ki, Başkan Kurukız bu haberimizden sonra çevresindekilere, “Bunun siyasi bir yönü yok. Türkiye Belediyeler Birliği’nden talep ettik, verdiler” derken bugün de haberimize misilleme gibi bir tören düzenledi.

hidro

Şalpazarı Belediye binası önündeki Hidromek iş makinası,  Belediye görevlilerince kordelalarla kuşatılıp flama ve bayraklarla donatıldıktan sonra düzenlenen törende bir konuşma yapan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, konuşmasında iş makinasının Şalpazarı Belediyesi’ne verilmesinde emeği geçenleri bir bir sıraladı.

Konuşmasında, haberimizde adı geçen; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen‘in, Hidromekle ilgilerinin olmadığını ortaya koymaya çalışan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Kadir Topbaş‘ı ise görmezden gelemedi. Teşekkür listesinin başında Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş‘a yer veren Refik Kurukız, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Hayrettin Güngör ve Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen‘e, Recep Şahin‘e ve Destek Hizmetleri Müdürü Halil İbrahim Azak‘a teşekkür etti.

hidro muhtar

‘Hidromek Töreni’ ne, Kaymakam Cafer Sönmez, bazı daire amirleri, AK Partili Belediye Meclisi Üyeleri Zeki Çabuk ve Muzaffer Şekerci, bazı muhtarlar, esnaf ve MHP’li Belediye Meclisi Üyeleriyle, İlçe eski Başkanı Pirağa Yaşar‘ın da aralarında bulunduğu vatandaşlar katıldı.

hidro-kucuk

Başkan Kurukız, İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik’in amin duasından sonra Hidromekin anahtarını Operatör Emrah Çakır’a takdim ederek, iş makinasını yürüttürdü.

tonya hidromek

Tonya Belediyesi ise, Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe gelen benzer bir aracı, tören düzenlemeden araç parkına koyup hemen hizmete sokarken, Şalpazarı Belediyesi’nin araç için tören düzenlemesi, “Göz boyadığı şeklindeki” yorumlara neden oldu.

Turgay İkinci yalan haber yazmaz !

Şalpazarı Belediyesi’ne Türkiye Belediyeler Birliği’nden Hidromek hibe edilmesiyle ilgili haberimizle ilgili olarak, yalan haber yazdığımızı söyleyen Belediye çevreleri ve sosyal paylaşım hesabından şarlatanlık yaptığımızı söyleyen MHP’li Mustafa Özendi‘nin ve kamuoyunun şunu iyi bilmesini istiyoruz:

Turgay İkinci hayatında bir defa bile yalan haber yazmamıştır. Her haberimizde olduğu gibi bu haberimizde de kaynağımız çok ama çok sağlamdır. Çok etkili, yetkili ve değerli bir şahsiyettir. Haberi durup dururken üretmiş değiliz. Şu anda olan biteni takip etmektedir. Gerekli görürse kendisi açıklama yapabilir. Bunun dışında biz başkaca bir açıklama yapmamakla birlikte, değerli okurlarımızdan konuyu iyi analiz etmelerini beklemekteyiz. Halen yaşadığımız mesele;  “İyi tamam da, doğruyu niye yazdın ?” meselesidir.