cenazeler

11 Haziran Cumartesi akşamı İstanbul’da kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Türkmen’in amcası Hacı Osman Türkmen’in cenazesi bugün Sayvançatak Mahallesi’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

osman-turkmen2osman-turkmen

78 yaşında vefat eden 4 çocuk babası Hacı Osman Türkmen Almanya’dan emekli olduktan sonra hayatını Sayvançatak’ta ve İstanbul’da sürdürüyordu. Hacı Osman Türkmen, Sayvançatak çift minareli Camii’ndeki öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip yüzlerce kişi tarafından ebediyete uğurlandı.

Sayvançatak’taki cenazeye Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez ile Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da katıldı.

Cumhuriyetimizle yaşıttı

Nüfus cüzdanında doğum tarihi 22 Haziran 1923 olarak yazılı olan, Üzömüzü Mahallesi ve Şalpazarı İlçe merkezinde, “Aliahmet Kızı” lakabıyla tanınan Fatma Kara da dün Trabzon’da bir süreden beri tedavi gördüğü Fatih Devlet Hastanesi’nde vefat etmişti.

durdu-kara

Nüfus cüzdanına göre 93, ana yaşına göre esi 96 yaşında vefat ettiği belirtilen; Durdu, Adem, Ahmet ve Merhum Kemal Kara’nın anneleri Fatma Kara’nın cenazesi Üzümözü Mezarlık Boğazı Camii’ndeki öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedildi. 8 çocuk annesi Aliahmet Kızı Fatma Kara Üzömüzü’nde, “Muhtar” lakabıyla da tanınıyordu.

mustafa-kara

Fatma Kara’nın cenazesine AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, CHP Şalpazarı İlçe Başkanı Erdoğan Kıran ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz da katıldı.

Merhum Hacı Osman Türkmen’e ve Merhume Fatma Kara’ya Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.