Şehit ateşi bu kez Şalpazarı’na düştü…

Hatay’da bu sabah saatlerinde meydana gelen patlamada Şalpazarılı Söz. Mot. Er Alper Al şehit oldu. Teröristlerin can salındaki cesetlere tuzakladıkları bombanın patlaması üzerine Üzümözü Mahallesi’nden Kezban-Mehmet Al çiftinin oğulları 23 yaşındaki Söz. Mot. Er Alper Al şehit oldu. Sözleşmeli Mot. Er Alper Al’ın  18 ay önce göreve başladığı öğrenildi.

HABER VİDEOSU

Üzücü haber öğle üzeri gazetemize ulaştı. Ancak bugün İlçede yakınlarının düğünü olmasını dikkate alarak, sorumlu yayıncılık anlayışımız gereği yetkililerin de ricasıyla haberi o saatlerde yayınlamadık.

DSC_0292  DSC_0311

Cenaze töreni yarın İlçe merkezinde yapılacak

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Şehit Sözleşmeli Mot. Er Alper Al’ın cenazesinin bu akşam Saat 20.00’da Hatay’daki birliğinde düzenlenecek askeri törenin ardından Saat 21.30’da uçakla Trabzon’a geleceğini bildirdi. Şehit Askerin cenazesi gece saatlerinde memleketi Şalpazarı’na getirilecek.

Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, Şehit Asker Alper Al için yarın Şalpazarı İlçe merkezinde öğle namazından sonra tören yapılacağını ve cenaze namazının  kılınacağını, Şehit Askerimizin cenazesinin daha sonra Üzümözü Mahallesi’nde toprağa verileceğini söyledi.

DSC_0312

Milletvekilleri Cora ve Balta törene geliyor

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Milletvekilleri Av. Salih Cora ve Muhammet Balta’nın yarın Şalpazarı’nda düzenlenecek törene katılacaklarını bildirdi. Başkan Topkara, İstanbul’da olan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun da kendisini aradığını ve Şalpazarı’na taziye çadırı kurarak gerekli düzenlemeleri yapacaklarını, yarın da Şehidimizin cenazesine katılacağını söylediğini ifade etti.

DSC_0313

Şehit Askerin Dedesi Ali Sait Al, "Bu bizim sülalede 7'inci Şehidimiz" dedi
Şehit Askerin Dedesi Ali Sait Al, “Bu bizim sülalede 7’inci Şehidimiz” dedi

Trabzon Derneği’nin Eğitim Gecesi ileri bir tarihe ertelendi

Öte yandan Trabzon Şalpazarılılar Derneği’nin 24 Mayıs Salı akşamı düzenleyeceği, “Eğitime Katkı Gecesi” ileri bir tarihe ertelendi. Dernek Başkanı Turgut Kahraman, Şalpazarı’nın yasa büründüğü bir ortamda geceyi önceden ilan ettikleri tarihte yapmalarının etik ve ahlaki olmayacağını ifade ederek, “Gecemizi kesin olarak erteledik. 1 Haziran 2016 Çarşamba  akşamı yapabiliriz. Kesin kararımızı verdiğimizde bunu duyuracağız” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi cenaze töreninin yapılacağı Şalpazarı Atatürk Ortaokulu bahçesini geceden Türk Bayraklarıyla süsledi
Trabzon Büyükşehir Belediyesi cenaze töreninin yapılacağı Şalpazarı Atatürk Ortaokulu bahçesini geceden Türk Bayraklarıyla süsledi