huseyin karadere kaza

İlçemizin Sayvançatak Mahallesi’nden KTÜ Vakfıkebir Meslek Yüksek Okulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Öğrencisi 21 yaşındaki Hüseyin Karadere, dün gece Saat 22.40 sıralarında Vakfıkebir Sahilindeki kavşakta yoldan karşıya geçmek isterken, Giresun’dan Trabzon yönüne gitmekte olan bir otomobilin çarpmasıyla olay yerinde hayatını kaybetti.

HABER VİDEOSU

[youtube -XerISoRuhw]

Olayı duyar duymaz Şalpazarı'ndan Vakfıkebir'e giden vatandaşlar kaza yerinde Hüseyin Karadere'nin izlerini aradılar
Olayı duyar duymaz Şalpazarı’ndan Vakfıkebir’e giden vatandaşlar kaza yerinde Hüseyin Karadere’nin izlerini aradılar

IMG_3781

Somaruğu Mustafa Karadere’nin 4 çocuğundan biri olan Hüseyin Karadere, ailenin tek erkek evladıydı. Vakfıkebir’de kaza haberini duyan arkadaşları olay yerine doluştu. Olay yerinde hayatını kaybeden Hüseyin Karadere’nin cansız bedeni Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldıktan sonra Hastane önü üniversitelilerle doldu taştı.IMG_3769 IMG_3770

Çok geçmeden kara haber Şalpazarı’ndaki yakınlarına ulaştı. Feci olayı duyan Sayvançatak’taki yakınları büyük bir şok yaşadılar.  Vakfıkebir Hastanesi’ne Sayvançatak Mahallesi Muhtarı Ali Gören ve bir çok Mahallelinin yanı sıra yakınlarından ilk Hüseyin Karadere’nin ablası geldi. Sinir krizi geçiren genç kadına Hastanede sakinleştirici iğne yapıldı. Üniversiteli Hüseyin’in hasta olan kız kardeşiyle birlikte Trabzon’daki bir hastanede refakatçı olarak kalan babası Mustafa Karadere’ye, “Oğlun kaza geçirdi, yoğun bakımda” denildi. Güç – bela yeni emekli olan ilk maaşını alamadan tek erkek evladını kaybeden baba yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı.

IMG_3768 IMG_3767IMG_3783 IMG_3784

Cenazesi ikindi namazından sonra kılınacak

Hüseyin Karadere’nin cenazesi Vakfıkebir’deki otopsi işlemlerinin ardından Muhtar Ali Gören ve yakınları tarafından alınarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir cenaze nakil aracıyla birlikte doğup büyüdüğü Sayvançatak Mahallesi’ne götürüldü.

Hüseyin Karadere’nin cenazesi, bugün (Salı) Sayvançatak çift minareli Camii’de ikindi namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.