acisu senligi kopya

Geleneksel Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı yağışlı havaya rağmen coşkuyla yapıldı. Eğlencenin doruğa yükseldiği Şenlikte durumundaki değişikliğe göre kalabalık artıp, azaldı.

Bu yılki Acısu Şenliği’nin onur konuğu hiç şüphesiz tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı oldu. Şenliğin sponsorları arasında yer alan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Çabuk ile birlikte Şenlik alanındaki çadırda yöresel yemekler yediler. Şenliğe öğle saatlerinde katılan Kaymakam Cafer Sönmez kısa süre sonra alandan ayrıldı. Şenliğe Trabzon İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Adem Demirbaş da katıldı.

cora2

Şenliğe geç zamanda AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora da katıldı. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız geçen yılın aksine, AK Partili Cora ile yakından ilgilendi. Milletvekili Salih Cora’ya mikrofon hemen verildi ve herkes pür dikkat ‘Şalpazarı’nın Vekili’ ni dinledi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“7 Mayıs Acısu Şenlikleriyle beraber aslında Hıdrellez Şenliği baharın bir uyanışı, baharın bir başlangıcı ve bu vesile ile kardeşlik hukukumuzun, barışın ve kardeşliğin de habercisidir. Bu manada, bundan önce de yaptığınız gibi 25.’si düzenlenen bu şenliğin bundan sonra da devam etmesini kendi kültürümüzün, kendi geleneklerimizin, aile yapımızın yaşatılması açısından çok önemli görüyorum”

erbakan

“Değerli hemşehrilerim. Sizlerin teveccühü ile beraber milletvekili seçildim. Bundan önce buraya bir yönetici olarak, bir siyasetçi olarak geldim. Şimdi bu yörenin milletvekili, Ağasar’ın milletvekili olarak geldim. 6 aydır memleketimize hizmet etmek için gece-gündüz çalışıyoruz. İnşallah Şalpazarı’nda da çok büyük hizmetleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Sayın Başkanımızla, İlçe Başkanımızla ve Şalpazarılı bürokratlarla beraber Ankara’da Şalpazarı için ne yapabiliriz. Hep bunun muhasebesi içindeyiz. İnşallah çok yakın bir süre içinde Şalpazarı’na büyük müjdeleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Özellikle bu yolun yapılması, bu yolla beraber Alaca Yaylası’nda gölet inşaatı ile beraber bu dere ıslahının yapılması ile beraber, yine Şalpazarı Belediyemize İller Bankası aracılığı ile Şalpazarı merkezinde belediye hizmet binası ve sosyal donatılarıyla beraber çok büyük bir hizmet binası yapmak için birlikte çok büyük bir proje gerçekleştirdik. Bu onay aşamasındadır. Bunu Şalpazarı’na hediye edeceğiz”

cora acisu