emekli hasan demir

Şalpazarı’nda ve Kadırga Yaylası’nda, “Kadırga Market” ünvanıyla ticaretle uğraşan Emekli Öğretmen Hasan Demir dün gece Dereköy Mahallesi’ndeki evinde hayata veda etti.

7 çocuk babası Hasan Demir dün Dereköy Mahallesi’nde, Emin Tunç’un cenazesine de katılmıştı. Edinilen bilgilere göre 62 yaşındaki Emekli Öğretmen, Turalıuşağı Mahallesi’nde gece bir yakının evinden misafirlikten geldikten sonra evinin salonunda eşine, “Sen yat. Ben tv izleyeceğim” dedi. Sabah uyanan Havva Demir, eşini namaza uyandırmak için salona geldiğinde cansız bedeniyle karşılaştı.

Öğretmen Okulu’nda saçı beyazladığı için, “Dede” lakabını alan Hasan Demir öğretmenliğe Erzurum’un İspir İlçesi’nde başlamıştı. Gümüşhane’de görev yaptıktan sonra memleketi Şalpazarı İlçesi’nin Turalıuşağı İlkokulu’na gelmişti. Buradan Düzköy’e ardından da Şalpazarı Atatürk İlkokulu’na geçen Hasan Demir 2000 yılında emekliye ayrıldıktan sonra ticarete başlamıştı.

hasan demir

Yaylada herkesin güvencesiydi

Şalpazarı İlçesi Dereköy Mahallesi Tepebaşı’nda ve Kadırga’da “Kadırga Market” adıyla ticaret yapan ve aynı zamanda hafız olan  Emekli Öğretmen Hasan Demir, Kadırga Camii’nde ihtiyaç duyulduğunda fahri olarak imamlık yapıyordu. Kadırga’da kış mevsimine kadar dükkanını açık tutarak ürün çeşitliliği ile hizmet veren Hasan Demir yörede herkes tarafından çok sevilen bir esnaftı.

Emekli Öğretmen Hasan Demir’in cenazesi yarın Şalpazarı Merkez Camii’ndeki Cuma namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından Turalıuşağı Mahallesi’nde toprağa verilecek. Merhum Hasan Demir’e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.