logo

Dordmund’da Bakan Soylu ile fotoğraf çektirdiler

soylu dordmund

Almanya’nın Dordmund Şehrinde düzenlenen; “Her Yönüyle Trabzon Günleri” devam ediyor. Etkinliklere MHP ve AK Partili bazı meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu ekibiyle katılan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, standı ziyarete gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

s soylusoylu suleyman

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, geçen yıl 10 Mayıs Pazar günü düzenlenen Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı’nda, o tarihlerde iktidar partisinin Teşkilat Başkanlığı görevini yapan şimdi ise  64. Hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görevlendirilen Süleyman Soylu’ya mikrofonu verdirmek istememişti.  “Protokol konuşmaları bitti. Zamanında gelseydi…” diyerek şenliğe gecikmeli geldiği gerekçesiyle halkın şenliğinde sahneden konuşma yapması engellenmeye çalışılan Süleyman Soylu, AK Partili Yöneticilerin tepkileri üzerine sahneye çıkarak kısa bir konuşma yapmıştı.

soylu kavgasi

Şenliğin açılış konuşmasında; “Her partiden 1’er aday konuşturalım diye düşündük” dedikten sonra, MHP’den 3, CHP’den 1 milletvekili adayının konuşmasını sağlayan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, İktidardaki AK Parti’den Teşkilat Başkanı gibi önemli bir görev ifa eden Süleyman Soylu’nun konuşma yapmasını engellemeye çalışarak büyük bir skandala imza atmıştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Günleri'ne gelen Şalpazarılı engelli bir gençle de yakından ilgilendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Günleri’ne gelen Şalpazarılı engelli bir gençle de yakından ilgilendi

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ