neco

Giresun’da 19 yıldır karasal yayın hayatını sürdüren “Kanal G” ulusal yayın hayatına başladı.

Güçlü, gerçekçi ve gönüllerin kanalı sloganı ile Kanal G Televizyonu’nun yayın hayatına ilkeli ve tarafsız olarak başladığını belirten televizyonun yönetim kurulu üyesi ve genel koordinatörü ünlü televizyon programcısı Necati Selvitop Karadeniz’in tamamını kaplayacak yayın ağı ve temsilcikleri ile şimdiden hayırlı uğurlu olsun diliyorum.” Dedi.

Tarafsız bir yayın politikası izleyeceklerini vurgulayan Selvitop;” 19 yıldır Giresun’da yerel hayatını sürdüren televizyonumuzun Yönetim Kurulu Başkanımız Hamdi Çakır beyefendi bir karar verdi ve bu karar doğrultusunda bizimde tecrübelerimize başvurarak Kanal G televizyonunu uyduya taşıdık. Karadeniz bölgesinde 18 ili kapsayan bir iddiamız var bizim “Şile’den Sarp’a” bütün Karadenizli hemşerilerimize Anadolu’nun güzel toprağında yaşayan insanlarımıza ve Dünyada bulunan tüm Karadenizli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Ulusal basında yerel yapılan haberlerin ana teması ve fikri bize ait ve o fikri biz Kanal G televizyonunda hayat geçireceğiz.  Dolayısıyla 18 vilayetteki gazeteci hemşerimiz mesleklerinin bilincine varacak.” İfadelerini kullandı.

Kanal G Televizyonun 18 ile temsilcilikleri olacağını söyleyen Selvitop, kanalın İstanbul Çekmeköy merkezli olduğunu ve Giresun’da ise stüdyolarının olacağını belirtti.